Sałatka owocowa (raczkujac.pl)

Sałatka owocowa

Dzisiaj w ramach środy z przekąską najprostszy deser dla maluszka, a mianowicie sałatka owocowa. Propozycja dla dzieci, których dieta jest rozszerzana metodą BLW. Jeśli jednak masz obawy przed podaniem maluszkowi owoców w kawałkach możesz je zmiksować na gładki mus i w tej formie podać dziecku.

Sałatka właściwie może być złożona z dowolnych owoców, ale pamiętaj, że najlepiej wybierać owoce miękkie, które łatwo będzie maluszkowi rozgnieść dziąsłami w buzi. Unikaj owoców okrągłych i/lub stosunkowo twardych, np. winogron w całości. Jeśli chciałabyś tego typu owoce proponować dziecku należy je najpierw odpowiednio pokroić, nie tylko wszerz, ale przede wszystkim wzdłuż, aby zmniejszyć ich średnicę. W przeciwnym wypadku grożą one zadławieniem, ze względu na mały i jeszcze wąski przełyk dziecka.

Pamiętaj, że owoce do diety maluszka najlepiej wprowadzać w drugiej kolejności, po warzywach, ze względu na wrodzoną preferencję do słodkich smaków. Specjaliści mówią nawet o 2-3 tygodniach odstępu. Jeśli zaczynamy od owoców, warzywa może być nam potem trudniej wprowadzić do diety dziecka. Więcej na ten temat pisałam TUTAJ.

Porcja: 150 g

Przeznaczenie: dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia

Składniki

½ banana – 50 g
¼ jabłka – 40 g
1 morela – 30 g
1 śliwka – 30 g

Przygotowanie

Owoce umyj, obierz i pokrój na mniejsze kawałki, tak, aby dziecku łatwo było chwycić je rączką. Wymieszaj lub połóż osobno na talerzyku.

Wskazówka

Jeśli Twój maluszek niechętnie je owoce w kawałkach możesz je zblendować i podać w formie musu.

Spróbuj też innych przepisów

Tabela wartości odżywczych

ProduktIlość [g]Kalorie [kcal]Białko [g]Tłuszcze [g]Węglowodany [g]
banan5048.50.60.311.8
jabłko4017.60.20.25.2
morele3013.50.20.13.7
śliwki3013.80.20.13.6
SUMA15093.41.20.724.3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*