O mnie

Cześć! Nazywam się Marta. Blog raczkujac.pl założyłam, aby wspierać inne mamy na etapie rozszerzania diety. Staram się pokazać, że gotowanie dla maluchów nie musi być trudne, nie trzeba się go bać, a wręcz przeciwnie, może być wspaniałą przygodą i świetną okazją do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych w całej rodzinie. Dlatego na moim blogu znajdziesz proste, ale różnorodne przepisy na pyszne dania dla dziecka i całej rodziny, których przygotowanie nie sprawi Ci problemu, nawet jeśli nie jesteś fanką gotowania 🙂

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch chłopców: pięciolatka i dwulatka. Mój starszy synek urodził się z wrodzoną wielotorbielowatością nerek, co wiąże się w jego przypadku także z nadciśnieniem i potrzebą przyjmowania leków kilka razy na dobę.

Mniej więcej gdy mój synek skończył rok okazało się, że musimy wdrożyć dietę niskobiałkową. Codziennie kontrolujemy więc liczbę kalorii i spożytego białka. Ponieważ nie znalazłam w sieci przepisów dla dzieci, które uwzględniałyby takie informacje, musiałam zadbać o to sama. Dlatego zaczęłam gotować dla synka najpierw w Excelu 🙂

Zaczęłam też pogłębiać moją wiedzę na temat wartości odżywczych i diety, szczególnie u małych dzieci na etapie jej rozszerzania, oraz tworzyć własne przepisy.

Pomysł na bloga zrodził się właśnie w efekcie tych działań. Pomyślałam, że skoro tworzę tyle przepisów to szkoda byłoby się nimi nie podzielić.

Proponowane przeze mnie przepisy są przeznaczone dla wszystkich dzieci, ale mam nadzieję, że ze względu na zamieszczane tabele wartości odżywczych, będą szczególnie pomocne dla rodziców, którzy także muszą bliżej przyglądać się diecie dziecka lub będą po prostu inspiracją do własnych eksperymentów w kuchni.

Im dłużej prowadzę bloga, tym bardziej doceniam wagę zdrowia i to, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa dieta. Chcę pomóc jak największej liczbie mam, aby wiedziały, jak odpowiednio żywić dzieci, by wspierać ich rozwój i budować odporność.

Jestem autorką kursu online: Zamień kaszki dla niemowląt na domowe śniadania oraz autorką eBooków z jadłospisami i przepisami. Moją ofertę sprawdzisz w sklepie: sklep.raczkujac.pl

Zamieszczone na blogu przepisy i zdjęcia potraw są mojego autorstwa.

Na koniec zapraszam Cię do pozostania ze mną w kontakcie. Zapisz się na mój newsletter i odbieraj maile z dodatkowymi wskazówkami i przepisami.

Od razu po zapisie otrzymasz ode mnie mini e-book: 6 śniadań dla niemowlaka w 5 minut. A w kolejnych wiadomościach wyjątkowe wskazówki o tym jak ułatwić sobie poranek 🙂