O mnie

Cześć! Nazywam się Marta i jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch chłopców: trzyletniego malucha i niemowlaka. Mój starszy synek urodził się z wrodzoną wielotorbielowatością nerek, co wiąże się w jego przypadku także z nadciśnieniem i potrzebą przyjmowania leków kilka razy na dobę.

Mniej więcej gdy mój synek skończył rok okazało się, że musimy wdrożyć dietę niskobiałkową. Codziennie kontrolujemy więc liczbę kalorii i spożytego białka. Ponieważ nie znalazłam w sieci przepisów dla dzieci, które uwzględniałyby takie informacje, musiałam zadbać o to sama. Obecnie gotuję dla synka najpierw w Excelu 🙂

Pomysł na bloga zrodził się właśnie w efekcie tych działań. Pomyślałam, że skoro tworzę tyle przepisów to szkoda byłoby się nimi nie podzielić.

Proponowane przeze mnie przepisy są przeznaczone dla wszystkich dzieci, ale mam nadzieję, że ze względu na zamieszczane tabele wartości odżywczych, będą szczególnie pomocne dla rodziców, którzy także muszą bliżej przyglądać się diecie dziecka lub będą po prostu inspiracją do własnych eksperymentów w kuchni. Chciałabym tylko zaznaczyć, że nie jestem ekspertem w dziedzinie, ale entuzjastycznie podchodzę do gotowania i testowania nowych smaków i ich połączeń. Zamieszczone na blogu przepisy i zdjęcia potraw są mojego autorstwa.